fbpx
Heksagon PRO

Wersja demo kursu

Self-care czyli jak zatroszczyć się o siebie

z Magdaleną Daniłoś

Zbuduj zdrową relację z sobą, by poczuć spełnienie.

Pozbądź się wyrzutów sumienia i naucz się troszczyć o swoje potrzeby, znajdując harmonię w priorytetach.

Zapisz się już teraz na wersję demo kursu pt. “Self-care czyli jak zatroszczyć się o siebie”, uzupełniając pola poniżej:

Jak i po co zatroszczyć się o siebie?

Kto z nas chciałby się czuć zaopiekowanym? Pewnie każdy. A jednak ogromna liczba osób w dzisiejszym, zabieganym świecie czuje, że jest na szarym końcu w kolejce priorytetów w swoim życiu. Dbamy o naszych bliskich, rodzinę, przyjaciół, zwierzaki. Pytanie, gdzie w tym wszystkim miejsce dla nas samych?

Czekamy, aż przyjdzie „idealny czas”, by wreszcie zatroszczyć się o siebie, ale niestety… ten moment nie nadejdzie. Czasami też czekamy, aż zrobi to za nas ktoś inny. Jednak wtedy przekładamy odpowiedzialność za swoje szczęście na innych. Efekt? Doprowadzamy się do frustracji i braku poczucia własnej wartości. Jak powiedział jeden z bohaterów książki „Chłopiec, kret, lis i koń” autorstwa Charliego Mackney’a: „Nieraz czekamy na dobroć. Ale dobrym dla samego siebie można być od razu”.

Niektórym wiele lat zajmuje zrozumienie, że idealny czas na cokolwiek w życiu jest właśnie TERAZ. Nie czekaj ani chwili dłużej. Dołącz do kursu demo i wspólnie postawmy pierwsze kroki na drodze ku stawaniu się najważniejszą osobą dla siebie.

Czym jest wersja demo kursu?

Jak zadbać o własne potrzeby? Zacznij już teraz dbać o swoje szczęście.

Zapisz się już teraz na wersję demo kursu pt. “Self-care czyli jak zatroszczyć się o siebie”.

Co zawiera pełen dostęp do kursu pt. „Self-care czyli jak zatroszczyć się o siebie”?

Lekcja 1 - Najważniejsza osoba na świecie, czyli JA!
Dla wielu osób stawienie siebie w kolejce życiowych priorytetów jest objawem egoizmu. Podczas pierwszego spotkania rozprawimy się z przekonaniami self-care oraz mechanizmami wyniesionymi z domu i szkoły, które są dla nas niewspierające na drodze do zatroszczenia się o siebie.

Zagadnienia poruszane w lekcji:

 • Co Cię blokuje na drodze do zatroszczenia się o siebie?
 • Jak pierwsze lata naszego życia kształtują nasze życiowe wzorce?
 • Czyje potrzeby mają największy priorytet?
 • Jakie emocje mogą sabotować zadbanie o siebie?
Lekcja 2 - Dbanie o siebie to nie przywilej, to konieczność
Zrozumienie, czym jest troszczenie się o siebie, to nauka odróżniania potrzeb od zachcianek. W lekcji drugiej skupimy się na określaniu filarów self-care oraz na  rozpoznawaniu Twoich indywidualnych potrzeb.

Zagadnienia poruszane w lekcji:

 • Filary self-care – na jakich obszarach się skupiamy?
 • Czego potrzebujesz, by być spełnionym?
 • Rola akceptacji samego siebie w procesie.
 • Energia – kluczowy zasób w budowaniu zdrowej relacji ze sobą.
Lekcja 3 - W relacji z ciałem
W naszej kulturze żyjemy w kulcie umysłu, traktując ciało bardzo często po macoszemu. Jeśli mówimy o dbaniu o ciało, to zdecydowanie najczęściej myślimy o estetycznych jego walorach. A ciało jest dla nas, tak naprawdę, punktem styku ze światem zewnętrznym. Podczas trzeciego spotkania skupimy się na roli ciała i zmysłów w procesie troszczenia się o siebie.

Zagadnienia poruszane w lekcji:

 • Relacja ciała i umysłu – jak na siebie wpływają?
 • Rola uważności i oddechu w relacji z ciałem.
 • Zmysły na drodze do poznania siebie.
 • Joga nidra – świadome śnienie (30 minutowa sesja).
Lekcja 4 - W relacji z umysłem
Nasze myśli kształtują nasze emocje i zachowania. Dlatego umiejętność uważnego obserwowania i pracy z własnymi mentalnymi blokadami jest kluczowa w procesie troszczenia się o sobie. Podczas tej lekcji poznamy mechanizmy, jakimi kieruje się nasz umysł.

Zagadnienia poruszane w lekcji:

 • Tendencja umysłu do trzymania się negatywnej narracji.
 • Zjawisko mind-wondering.
 • Medytacja jako narzędzie pracy z umysłem.
 • Rola detoksu cyfrowego w budowaniu relacji ze sobą.
Lekcja 5 - W relacji z emocjami
Z ogromnego spektrum emocji najchętniej wybieramy te przyjemne, a trudnych chcemy unikać. A to właśnie te nieprzyjemne emocje często uczą nas wiele o samych sobie. Podczas tego spotkania będziemy uczyć się rozpoznawać emocje oraz ich wpływ na nasze zachowania.

Zagadnienia poruszane w lekcji:

 • Rola emocji w samopoznaniu.
 • Automatyzmy naszych zachowań emocjonalnych.
 • Akceptacja w procesie budowania relacji ze sobą.
 • Wpływ sygnałów z ciała, emocji i myśli na nasze zachowania.
Lekcja 6 - Samowspółczucie jako fundament zdrowej relacji z samym sobą
Sami dla siebie potrafimy być największymi krytykami. Nieocenionymi i uzdrawiającymi narzędziami prowadzącymi do akceptacji samego siebie są samowspółczucie oraz życzliwość. Podczas tej lekcji poznasz trzy schematy emocjonalne, w jakich funkcjonujemy, oraz rolę troski w procesie uzdrawiania siebie.

Zagadnienia poruszane w lekcji:

 • W jakich 3 systemach emocjonalnych operuje człowiek?
 • Rola samowspółczucia i życzliwości w procesie uzdrawiania.
 • Jak bycie dobrym dla siebie uspokaja nasz system nerwowy?
 • Nauka mentalnego przytulania samego siebie.
Lekcja 7 - Sztuka stawiania granic i odpuszczania
Kiedy już wiesz, co jest dla Ciebie ważne w procesie samopoznania i zadbania o siebie, ostatnie dwie ważne kompetencje to: umiejętność stawiania i komunikowania otoczeniu swoich granic oraz puszczania kontroli.

Zagadnienia poruszane w lekcji:

 • Jak działa mechanizm „brudnego tak”?
 • Pozbywanie się lęku przed otwarciem i odwaga w byciu wrażliwym.
 • Budowanie komunikatów kładących nacisk na nasze odczucia i potrzeby.
 • Odpuszczanie w praktyce – jak przestać być control freakiem.

Poznaj swojego nauczyciela

Magdalena Daniłoś to kobieta wysoko wrażliwa, która pisze bloga oraz prowadzi cotygodniowe spotkania live w obszarze samopoznania. Absolwentka filozofii. Przez lata, jako marketer i szkoleniowiec, pracowała z największymi markami w Polsce, by przekonać się, że największe szczęście daje jej życie, w którym znajduje się przestrzeń na zadbanie o siebie. By być w nieustającym kontakcie ze sobą, medytuje, uprawia jogę i praktykuje uważność. Jest nauczycielem jogi nidry, czyli praktyki świadomego śnienia.

W swojej pracy podkreśla ogromną rolę obserwacji i akceptacji własnych emocji, myśli i wrażeń płynących z ciała. Kluczowa jest dla niej umiejętność bycia życzliwym dla siebie i samowspółczucia. Jest na drodze do uzyskania uprawnień coachingowych. Sama o sobie mówi, że chce dawać ludziom impuls do poznawania siebie poprzez wrażliwość, odwagę i bycie tu i teraz.

Uwielbia czytać książki z zakresu psychologii, filozofii i rozwoju osobistego. Prywatnie żona Bartka i mama wysoko wrażliwego Mikołaja. Posiada psa o imieniu Emmet. Kocha podróże, szczególnie te w kierunku Włoch.

Heksagon_Fryderyk_Karzelek

„Kiedy poznałam Magdę Daniłoś, urzekła mnie jej piękna dusza, głęboka wrażliwość i widzenie człowieka. To rzadkość w czasach, gdy większość z nas goni za ilością, zapominając o jakości życia, bycia, relacji. Dzięki znajomości z Magdą zaczęłam jeszcze mocniej troszczyć się o siebie, świadomie zauważać moje talenty i pozwalać sobie na bycie sobą. Ta kobieta ma w sobie moc i siłę, która sprawia, że potrafimy, ba, chcemy spojrzeć na siebie z innej perspektywy, z większą radością, miłością, po prostu zaczynamy dostrzegać istotę siebie. Zacznij tę przygodę, a Twoje życie wypełni zrozumienie i akceptacja najważniejszej osoby na świecie, Ciebie.”

Barbara Lech
Dyplomowany coach z wieloletnim stażem oraz certyfikowany trener MindSonar® i narzędzia Persolog.
Reiss Profile® Master, pomaga klientom odzyskać pewność siebie, znaleźć czas na swoje pasje
i postawić firmę na nogi.

Self-care jako Twój priorytet!

Znasz kogoś, kto – według Ciebie – mógłby skorzystać z tego materiału? Chcesz nauczyć self-care nie tylko siebie, ale i bliską Ci osobę?

Podaruj tą wersję demo kursu, wysyłając maila z zaproszeniem do bliskiej osoby.

„Wiele lat szukałam przyczyny poczucia braku spełnienia w moim życiu. Szukałam go nie tam, gdzie trzeba, w świecie zewnętrznym. Mówiłam sobie: „Jak tylko osiągnę kolejny cel, będę szczęśliwa…”, a kiedy realizowałam założony cel, poczucie spełnienia nie przychodziło. Aż przyszedł moment, kiedy stało się dla mnie jasne, że tylko ode mnie zależy to, czy i jak będę się czuła. To uzmysłowienie nadało mi ogromnej mocy sprawczej i dzięki niej dziś mogę powiedzieć, że kroczę w odwadze na drodze do samej siebie. Wiele bym dała kilka lat temu, by móc wziąć udział w takim kursie jak ten. Właśnie dlatego spełniłam swoje marzenie i nagrałam go, by móc pomóc wkroczyć na drogę samopoznania właśnie Tobie.”

~Magdalena Daniłoś

 

Heksagon PRO
Właścicielem marki Heksagon EDU jest Heksagon Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ulicy Mickiewicza 29 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000326312.